You are not connected. Please login or register

Globalny Regulamin Forum

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1Globalny Regulamin Forum Empty Globalny Regulamin Forum on Pon Sie 19 2013, 09:47

MrHorrific

MrHorrific
Administrator główny
H o r r i f i c
RWF 0.01
Rozwojowa Wersja Forum

Regulamin Globalny (wer. 1.0.0.1: 18.10.2014)

§1. Wprowadzenie
Poniższy regulamin jest zbiorem przepisów i rozporządzeń, obowiązujących każdego gracza (każde konto) na całym forum, oraz każdy dział w horrific.forumpolish.com. Niedostosowanie się do zasad grozi możliwością blokady dostępu do forum. Strona jest własnością serwisu FreeForums, dlatego należy zapoznać się również z tamtejszym regulaminem.
Zasady mogą ulec zmianie, dlatego zaleca się regularne odwiedzanie tematów regulaminowych w celu zapoznania się z ewentualnymi zmianami!

§2. Rejestracja i konto

 1. Na forum pisać mogą jedynie użytkownicy. Goście nie mają prawa wypowiadania się w tematach oraz tworzenia nowych bez uprzedniej rejestracji.
 2. Rejestracji dokonać można pod linkiem u góry ekranu. Każdy gracz zostanie zaakceptowany, jeśli potwierdzi swoją aktywację (poprzez email).
 3. Gracz jest podstawową jednostką na forum, dlatego obowiązują go zasady. Niedostosowanie się do nich grozi banem (czyli permanentnym wyrzuceniem z serwisu).
 4. Zabrania się szerzenia antysemityzmu, faszyzmu, rasizmu i innych ideologii wrogo nastawionych do innych ludzi na całym forum.
 5. Zakazane jest umieszczanie (obowiązujący w każdym miejscu forum) zdjęć, filmów, linków odnoszących się do treści erotycznych, pornograficznych, lub objętych prawami autorskimi.
 6. Obowiązuje również zakaz używania wyrazów obraźliwych oraz wulgarnych niemających związku z fabułą rozgrywki.
 7. Gracz nie ma prawa obrażać innych użytkowników, łamać Prawo Polskie, oraz nie dostosowywać się do regulaminów i zaleceń administracji.
 8. Na forum panuje netykieta, czyli zbiór zasad przyzwoitego zachowania się w Internecie.
 9. Gracz ma prawo do zachowania anonimowości w sieci. Nie wymagane jest podawania żadnych danych personalnych.
 10. Administracja nigdy nie prosi o podawanie numery kont bankowych bądź haseł do forum.
 11. Każdy z graczy dba o swoje konto. Nie podaje danych niezbędnych do zalogowania osobom trzecim. Wymyśla długie, skomplikowane hasła dla zwiększenia bezpieczeństwa. W przypadku kradzież konta i złamania regulaminu przez hackera, karę ponosi gracz, któremu konto zostało skradzione. Administracja może pomóc w miarę możliwości i ewentualnie zaniżyć karę.
 12. Brak aktywności na forum w formie nielogowania się przez okres 3 miesięcy może spowodować usunięcie konta przez administrację forum.
 13. Gracz zobowiązany jest do unikana błędów językowych i pisania zgodnie z zasadami norm języka polskiego.
 14. Powtarzania tych samych błędów przez jedną osobę może grozić otrzymaniem ostrzeżeń w formie niebieskich lub żółtych kartek.
 15. Nieznajomość regulaminu przez użytkownika nie jest żadnym wytłumaczeniem ani usprawiedliwianiem.


§3. Poziomy użytkowników i grupy

 1. Administratorzy (grupa: Administracja) są ludźmi, którym przydzielono najwyższy poziom kontroli nad całym forum. Mogą oni kontrolować wszystkie aspekty działania forum, włącznie z ustawianiem uprawnień dostępu, usuwaniem użytkowników, tworzeniem grup, określaniem moderatorów itp. Mają także pełne możliwości moderacji na forach.
 2. Moderatorzy (grupa: Moderacja) są osobami (albo grupami osób), których zadaniem jest doglądanie forum od czasu do czasu. Mają możliwość zmieniania treści lub usuwania postów oraz blokowania, odblokowywania, przenoszenia, usuwania i dzielenia tematów w forum, które moderują. Na ogół czuwają, aby ludzie nie schodzili z tematu w dyskusjach oraz nie publikowali nieodpowiednich materiałów.
 3. Asystenci fabularni (grupa: Asysta Fabularna) są użytkownikami, którzy pomagają moderacji i administracji w pilnowaniu poprawności wypowiedzi fabularnych graczy, oraz prowadzeniu płynnej, poprawnej rozgrywki. Ich zadania to np.: prowadzenia misji (ich narracja), sędziowanie, oraz zakładanie walk itp.
 4. Grupy Użytkowników są sposobem, w jaki administratorzy mogą grupować użytkowników. Każdy użytkownik może należeć do wielu grup i każda grupa może mieć własne prawa dostępu. Dzięki temu administratorzy mogą łatwo ustawić wielu użytkowników jako moderatorów lub dać im dostęp do prywatnego forum itp.
 5. Domyślnie wszystkie grupy są zamknięte. Tylko administrator może decydować o przynależności danego gracza do grupy. Może on przydzielić lub usunąć członkostwo użytkownika w dowolnym momencie.
 6. Po rejestracji każdy gracz zostanie przydzielony do grupy zwanej „Świeża Krew”. To globalna grupa mająca na celu kategoryzację wszystkich użytkowników na forum. Ich jedynym określonym celem jest przestrzeganie zasad regulaminu.


§4. Posty

 1. Post jest wypowiedzią gracza w wątkach pozafabularnych, natomiast jego bohatera w wątkach fabularnych. Ważne jest ich odróżnianie, gdyż niedostosowanie się do zasad wypowiedzi może grozić otrzymaniem ostrzeżenia.
 2. Treść postu nie może łamać, któregokolwiek z podpunktu Art. 2.
 3. Posty graczy będą usuwane przez administrację, lub moderację, jeśli są one niezgodne z regulaminem forum. Zwykły użytkownik nie jest w stanie usunąć własnego, bądź cudzego postu.


Regulamin opracowany przez 'MrHorrific'.
Wszelkie prawa do treści zastrzeżone!


_________________
Administracja forum
http://horrific.forumpolish.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach